Keratin hatásai:
A normál száraz, nagyon száraz, és száraz roncsolt töredezett hajak leghatékonyabb hajápolói a speciális bio keratint, mikromolekulákat tartalmazó termékek. Használatuk a sérült hajnak látványos nagyon gyors gyógyulást, és hosszantartó védelmet biztosít! A keratin intenzíven ápolja a hajat, mivel a fehérje mélyen behatol a hajszálakba és megerősíti szerkezetét. Csillogóvá és könnyen fésülhetővé varázsolja hajkoronánkat. Tanácsos például a dauer után is keratinos hajápoló terméket használni, hogy a hatás tartós legyen.
- a keratin nem tartalmaz káros vegyi hatóanyagot.
- a keratin simítja, feltölti és újraépíti ezzel együtt könnyen kezelhetővé teszi a hajszálakat.
- a keratin simítja, feltölti és újraépíti ezzel együtt könnyen kezelhetővé teszi a hajszálakat.
Hajápolás kondicionálókkal:
Használj a hajtípusodnak megfelelő hajápoló termékeket. A termékekből mindig annyit használj, amennyi a leírásban szerepel. Ha a formázó termékekből túl sokat használsz, elnehezítheti és zsírosíthatja a hajad. A hajformázó termékek ne kerüljenek a fejbőrödre, mert eltömhetik a pórusokat.
Alvás közben:
A szatén párnahuzat megakadályozza, hogy a hajad dörzsölődjön, szöszösödjön.
Uszoda:
Mielőtt bemennél, a medencébe vizezd be a hajad, így nem a nagyon klóros vizet fogja magába szívni.
Gyógynövénykoktél szőke hajra:
Önts le egy csapott teáskanál csalánlevelet, rozmaringot és kamillavirágot háromnegyed liter forró vízzel! Tíz percig hagyd állni, szűrd le, majd adj hozzá egy teáskanál citromlevet, végül öntsd a megmosott hajadra!
Hajápolás növényi főzetekkel:
Kamilla: A szőke hajat világosítja és természetessé teszi.
Ginzeng: Pótolja a száraz haj elvesztett nedvességét, rugalmasságát.
Csalán: A megviselt hajat erőssé és fényessé teszi, legjobb kondicionáló.
Rozmaring: Csökkenti a korpásodást és serkenti a hajnövekedést.
Hajápolás olajokkal:
Ha nagyon rossz állapotban van a hajad, akkor jó gyógyír lehet a meleg olajos pakolás. A legjobb a jojobaolaj, mert molekulasúlya ugyanannyi, mint a fejbőr természetes zsírjáé, ezért ez pótolja legjobban a hiányzó zsíranyagokat. Az olajos hajra tegyél fóliát és törölközőt, így a melegben jobban ki tudja fejteni hajápoló hatását.
Csillogó hajkorona receptje nagymamáinktól:
Egy házi módszer: az ecetes öblítővíz. Receptje: 1/4 liter vízhez 3 evőkanál ecet.
Hajápolás sörrel:
Természetes hajápoló a világos sör, melyet hajmosás után oszlass el egyenletesen a nedves hajadon, majd vízzel öblítsd ki. Nem kell félni, frizurád nem marad ragacsos és sörszagú. A sör a magas B2-, B6-vitamin-, biotin- és folsavtartalma miatt fényessé és erőssé teszi a hajad.
Hajápolás csodakoktéllal:
Mixelj össze 0,5 dl homoktövislét egy teáskanál mézzel, 3 dl frissen facsart narancslével, 1 teáskanál borágóval vagy homoktövisolajjal, egy evőkanál búzacsirával! Idd meg az E-vitaminban és béta-karotinban gazdag italt, melytől egészséges marad hajad, sőt, még gyorsabban is fog nőni. Nem csak hatásos, de finom is!
Hajápolás és szárítás:
A forró levegő nagyon árt a hajnak. Olyan hajformázó eszközöket használj, ami nem égeti a hajad.
Hogyan bánj a hajaddal? :
- Válaszd a megfelelő fazont!
Csak mert egy frizura jól áll Jennifer Anistonnak vagy bármely más hírességnek, nem kell a bulvárlapból kitépett fotóval rohannod a fodrászhoz. Egyáltalán nem biztos ugyanis, hogy a te hajszínedhez, -szerkezetedhez, bőrszínedhez és arcformádhoz ugyanúgy passzol.
Inspirálódni viszont sosem tilos, de mindig vedd figyelembe a saját adottságaidat is! A szüntelenül más formába kényszerített fürtök ugyanis kevésbé egészségesek.
- Ápold mélyrehatóan!
Ha száraz a hajad, nem elég a mosás utáni balzsam – hetente legalább egyszer mélyhidratálásra van szükség, ami többnyire pakolás formájú termék használatát jelenti.
A hatáshoz készítménytől függően 15 perc, vagy akár 8 óra is kellhet. A nedvességpótlás különösen fontos, mert a hatóanyagok a szálakba épülve csökkentik a sérülékenységet.
Megoldás a konyhából
A konyhád és a hűtőd nemcsak a hasad táplálja, de akár a hajad számára hasznos összetevőket is találsz benne.
A fehérjékben, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag táplálkozás eleve jót tesz a tincseknek, de a tojássárgája, az olívaolaj és az avokádó külsőleg, pakolásként is kiváló.
Kevesebb hőt!
A hő segítségével formázó eszközök, úgymint a hajszárító, a hajvasaló és a –sütővas károsítják a fürtöket. Mindenképpen használj hővédő permetet alkalmazásuk előtt, és csak akkor fordulj hozzájuk, ha feltétlenül szükséges!
Próbáld ki, milyen frizurád lesz, ha legalább félig hagyod szobahőmérsékleten száradni. Eláruljuk: egészségesebb.
Természetes kefe
A természetes anyagból készült hajkefe jobb a szintetikusnál, mert hatékonyabban távolítja el a szennyeződéseket – méghozzá anélkül, hogy károsítaná a szálakat, ráadásul segít fokozni a hajhagymák vérkeringését.
Amennyiben dús, nehezen kezelhető frizurád van, különösen fontos, hogy milyen kefét választasz!
Szabad a szérum!
A hajfényszérum nem tartozik a tiltólistás kencék közé, hiszen amellett, hogy szebbé varázsolja a hajad, még nedvességgel is ellátja, ráadásul bónuszként ásványi olajokat tartalmazhat.
Ügyelj rá, hogy a hajad típusának megfelelő terméked vedd, hiszen más kell például a göndör vagy a lelapuló tincsekre.
Mosd ritkábban!
Hajmosási szokásainkat elsősorban otthonról hozott minták alakítják: van, akit arra tanítottak a szülei, hogy kéthetente ideális a dolog, míg másoknak akár naponta kétszer is természetesnek számít. Próbálj meg elszakadni a szokásoktól, és figyeld a hajad igényeit! Biztos, hogy napi mosásra nincs szükséged, a továbbiakat pedig a faggyútermelődésed erőssége határozza meg.
Amennyiben egészséges tincsekre vágysz, elengedhetetlen a kéthavonkénti „egészségügyi” vágás, amely a töredezett hajvégek eltávolításával hozzájárul a gyors növekedéshez. Ehhez persze olyan fodrász kell, aki pontosan tudja az igényeidet, és nem rövidít meg centikkel, ha nem szükséges.